Szukaj na tym blogu

wtorek, 1 listopada 2016

Blog, blog, blog ..............

Wiele osób pisze, wiele osób kręci filmy
Ja najbardziej cenię spokój
Można komuś zwrócić uwagę ale na różne sposoby
Definitywny koniec komentarzy i łapek na YouTube
Wcale mnie nie interesuje co Ktoś myśli o mnie i o tym co robię
Robię to, bo chcę się podzielić tym co umiem 
Jak Ktoś chce się wypowiadać kulturalnie
nie obrażając NIKOGO zawsze ma prawo 
Można wejść na bloga kulturalnie napisać 
Bez żadnego spamu :)
Jeśli Ktoś chce powiedzieć innym coś więcej, niech 
nakręci swoje filmy i pokaże co potrafi :)
                             Pozdrawiam CZYTAJĄCYCH 


7 komentarzy:

 1. Panie jacku super filmy prosze nie rezygnowac z nagrywania wielu juz sie duzo nauczylo pozdrawiam serdecznie z niemiec Arek

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak trzymać Panie Jacku. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Jacku proszę się nie przejmować marudami! Proszę robić swoje. Filmy i blog to jest to - równie dobrego w wersji polskiej nie znalazłem.
  Przy okazji - oglądałem film ze skarbami (też lubię chodzić na złom - czasami chciałoby się mieć taki swój - ludzie cuda wyrzucają :) ). Na jednym z ostatnich filmów ze skarbami pokazał Pan wagę - nie wiem czy Pan wie, ale ta waga posiada możliwość tarowania bez konieczności przeliczania w pamięci - jeden Suwaczek żółty (prawy) służy tylko do ważenia ale lewy (bez skali) też się przesuwa i służy do tarowania! Nie wiem tylko czy starczy zakresu do tej brytfanki (mam taką samą :)) )
  Pozdrawiam!
  M.Cz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowny Panie Jacku,

  po pierwsze chciałbym Panu podziękować za wszystkie cenne filmy, które Pan nakręcił i umieścił w sieci i w tym zakresie dołączam do Pana wiernych fanów.
  Druga sprawa widzę, że ktoś musiał Pana zdrowo zirytować i zdecydował się Pan wyłączyć komentarze na Youtube – może to i lepiej, przynajmniej nie będzie Pan tracić czasu na ich czytanie i sprawdzanie, a jeśli ktoś chce o coś zapytać to poszuka i trafi na bloga. Proszę się nie przejmować malkontentami, którzy sami nic nie robią, nic nie potrafią, a jedynie krytykują innych. Opinie tych gości są zwyczajnie nie istotne i historia o nich szybko zapomni. Dla części z tych smarkaczy (bez względu na to czy mają lat -naście, czy -dziesiąt) klikanie w te negatywne łapki to chyba jakaś forma odreagowywania własnych kompleksów, bo trudno to inaczej wytłumaczyć.

  Ostatnio na Youtube był filmik (już go nie ma), trwający ok. 2 i pół minuty, gdzie chłopak pokazał jak zgrzewa rurki do instalacji wodnej. Leciało to tak: powiedział, jaką ma grzałkę, włączył, nagrzało się, nałożył z jednej strony rurkę, a z drugiej złączkę, doliczył do pięciu, wsadził jedno w drugie i gotowe.
  Tymczasem statystyka wyglądała tak: 43 razy film został wyświetlony, był jeden komentarz (już nie pamiętam, co tam napisano) 15 łapek do góry – i teraz najlepsze, 9 łapek na dół.

  Z tego wynika, że nie ma się, co przejmować opiniami innych i robić to co się lubi, tym bardziej, że ma Pan wyjątkowy dar do przekazywania wiedzy. Robi Pan to w sposób prosty, zrozumiały dla wszystkich i co najważniejsze - w tych krótkich filmach zawsze zawarta jest esencja danego problemu.

  Ostatnia rzecz, widzę, że dziś pojawiły się filmy z tytułami w języku angielskim. Stąd moja prośba o wpisywanie także tytułów po polsku. A poniżej napisałem Panu w języku angielskim, jak lepiej opisać film, w tym zachęcić widzów do oglądania całego kanału.

  Pozdrawiam
  Michał  Ostrzenie narzynki za pomocą wiertarki stołowej część 1

  W tym filmie chciałbym pokazać wam prosty sposób jak naostrzyć tępą narzynkę używając wiertarki stołowej.

  Proszę odwiedzić mój kanał na Youtube, aby zobaczyć więcej użytecznych filmów o frezarkach i tokarkach, procesie skrawania, narzędziach używanych w warsztacie ślusarza itd.

  Chciałbym zachęcić do oglądania serii /Skarby uratowane od „HUTY”/, gdzie możemy zobaczyć jak wiele sprawnych narzędzi i wartościowych materiałów zostało wyrzuconych na złomowisko i jak można ich później użyć w warsztacie.

  Zapraszam także na mój blog:

  http://www.naprawatokarek.pl/

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
  Jacek Ptasiński
  Ostrzenie narzynki za pomocą wiertarki stołowej cz. 1/ Sharpening a threading die using the table drill, part 1

  In this video I would like to show you the simple way how to sharp the blunt threading die using the table drill.

  Please visit my Youtube channel to see more useful videos on the milling and lathe machines, on milling process, tools using in the fitter’s worshop and so on.

  I would like to encourge you to watch the series /Skarby uratowane od “HUTY”/ (The treasures rescued from melting) - where we can see how many still good tools and valuable materials have been thrown to the junkyard and how they could be used in the worshop later.

  https://www.youtube.com/user/manfiks/...

  Or visit my blog:

  http://www.naprawatokarek.pl/

  Thank you so much for watching and I wish you all the best.
  Jacek Ptasinski
  Tytuł: Skarby uratowanie od huty został przetłumaczony na Skarby ocalone od przetopienia, co będzie bardziej zrozumiałe dla użytkownika języka angielskiego, a polski tytuł jest super).
  Pana nazwisko specjalnie napisane bez ń, ponieważ może być błędnie dekodowane w innych krajach i będzie się wyświetlać Ptasi3ski).

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiertarka stołowa po angielsku to drill press a nie table drill :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Jacku jeśli mógłbym prosić o rade. Niedawna nabyłem tokarkę Poręba tr45, maszyna jest w mojej ocenie w dosyć dobrym stanie lecz pojawił się problem w momencie gdy próbowałem odkręcić zabierak od wrzeciona. Wygląda na to iż nie był on ruszany od kilkunastu lat i za nic w świecie nie daje się odkręcić. Próbowałem już od kilku dni spryskiwać gwint penetratorem a dziś w akcie desperacji rozgrzałem cały zabierak palnikiem niestety ciągle baz skutku. Czy zna pan jakiś sposób jak sobie z tym problemem poradzić.

  OdpowiedzUsuń

Adsens