Szukaj na tym blogu

niedziela, 14 sierpnia 2016

Czy KOMUŚ moje filmiki pomogły - czy usunąć wszystkie ?

9 komentarzy:

 1. Pana filmiki są bardzo pomocne, pomogły mi w kilku rzeczach. Mam ostatnio problem z uchwytem wiertarskim w wiertarce stołowej, spada mi ten uchwyt z trzpnia, nie wiem czy kupić nowy uchwyt czy to trzpień się wyrobił, suwmiarka mierząc na końcu wychodzi 15mm. Mogę nagrać filmik, podpowiedział by Pań co robić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Może na razie pożyczyć od kogoś dobry uchwyt i sprawdzić
  Może być wyrobiony stożek we wrzecionie Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mogę wymontować trzpień gdy nie jest on z tzw. Płetwą, odkręcić też nie mogę, jak on może być jeszcze montowany?

   Usuń
  2. Niektóre wiertarki mają stożki do mocowania uchwytu na stałe zintegrowane z wrzecionem, jeśli tak jest pomóc może posmarowanie stożka kredą (podobno). Jeśli wrzeciono ma gniazdo pod stożek mk 2 lub inne a sam stożek nie ma płetwy, można podłożyć nakrętki przez otwór do wybijania klinem i dopiero wybić. Aby zamocować dobrze uchwyt wiertarski na stożku stosuje się również podgrzanie uchwytu i schłodzenie stożka.

   Usuń
 3. Panie Jacku oczywiście PROSZĘ NAGRYWAĆ DALEJ, piszę do Pana jako przedstawiciel młodego pokolenia rocznik '95. Pana filmiki są nieocenionym i przystępnym źródłem informacji. Niekiedy po obejrzeniu Pana filmu szukam jakiś informacji nt. obróbki stali czy narzędzi w opracowaniach technicznych to bardzo niszowa wiedza jeśli się z tym nie ma do czynienia.
  Na polskim youtubie istnieje jeszcze tylko jeden kanał który znam na zbliżone tematy i jest to "Koło Naukowe Konstruktorów Pojazdów" Oba kanały są dla mnie perełką wśród bezsensownych kanałów gaming'owych i innych video-blog'owych które działają mi na nerwy.

  Tak jak już parę osób w komentarzach na youtube wspomniało wykonania projektów od początku do końca są bardzo pouczające (wspomniani Keith Fenner czy Abom79 - dzięki nim mam rozległe słownictwo techniczne po angielsku, często nie znając nawet odpowiednika w języku polskim, Pan pozwala mi te luki skutecznie uzupełnić. Osobiście jestem mocno związany z elektroniką a obróbką metali i mechaniką interesuję się dla przyjemności.

  Proszę nie przestawać, jeśli jest potrzeba dokupienia kamery (czasami można użyć tel. kom. jako pomocniczą kamere) czy nawet kilku narzędzi by zrealizować fajną serię proszę pomyśleć o małej zbiórce pieniędzy, ze swej strony oferuję gotowość do wpłaty.

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam
  Dzięki za wsparcie i miłe słowa. YouTube to moje hobby
  Zarabiam pracując u siebie w warsztacie
  Zbiórki nie trzeba robić, wystarczy wyłączyć adblocka przy filmach i na blogu Pozdrawiam Jacek

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedź jest prosta - nagrywać dalej.
  Aktualnie jestem studentką mechaniki i budowy maszyn, takie filmiki dają więcej, niż czysta teoria na studiach i są dobrym uzupełnieniem wiedzy.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak jak rozmawialiśmy przez telefon. Być sobą, toczyć, naprawiać i być przykładem dla młodego pokolenia. Najlepiej jest uczyć się mając teorię w głowie i Pana za przykład. Andrzej z Niemczy

  OdpowiedzUsuń

Adsens